• YouTube
  • Instagram

   

Üniversiteyi Eskişehir’de Anadolu Üniversitesinde okudum. Kimya bölümünü okurken bu alandan farklı bir arayışımın ve ihtiyacımın olduğunu farkettim. Anadolu Ünıversitesi Modern dans topluluğuna katıldım. Mezuniyetimden sonra kurumsal dünyada yerimi aldım. Uluslarası Ticaret eğitimleri aldıktan sonra kozmetik sektöründe yurt dışı bağlantılı ve seyahatlerin yoğunluğunun fazla olduğu bir şirkette 3 yıl boyunca ihracat yöneticiliği yaptım. Çok farklı kültürleri ve insanları tanıma fırsatı buldum. Bu süreçte yoga pratiğine başladım. 1 yıl pratik yaptıktan sonra 200 saatlik ilk eğitim yolculuğum Alper Bayraktar ile başladı. Bu sıralarda tüm dikkatimle inzivalara ve yoga eğitimlerine vakit yaratıyordum. Sonrasında dikkatimi sadece istediğim alana vermek istediğime karar vererek işimden ayrıldım. Fiziksel rahatsızlıklar ve yoga ile ilgili derin bilgi kazanmak için Cihangir  Yoga'dan Yoga Terapide uzmanlaşma eğitimi aldım. Tüm eğitmenlik eğitimi aldığım süreçlerde kendi pratiğim için stüdyo derslerine ve farklı ekollerden workshoplara katılmaya devam ettim. Sonrasında 280 saatlik yoga eğitmenlik eğitimine katıldım. 300 saat ileri seviye eğitmenlik eğitimi inzivası için  1 ay boyunca ileri seviye pratiklerle dolu yoğun bir eğitim ve inziva süreci geçirdim.. Bu süreçler boyunca yoga felsefesi, ileri seviye eğitmenlik teknikleri, pranayama çalışmaları, meditasyon teknikleri ve uygulamaları, asana pratikleri ile doluydu.

  Ses terapi yöntemlerini ve ses çanakların insan bedenine olan etkilerini araştırırken Sırma Belin ile karşılaştım ve ardından Peter Hess Institut  Ses terapi eğitimine başladım.  Pandemi döneminde  Zeynep Aksoy ile online 200 saatlik yoga uzmanlık eğitimini tamamladım.Tüm bu süreç boyunca çok farklı ekoller deneyimleme fırsatı buldum. Bu hem kendi pratiğimi hem de eğitmenlik yaklaşımımı dönüştürdü. 

    Öğrendiklerimi aktarmak ve paylaşmak istediğim için Akasha Yoga’yı 2019 temmuz ayında  kurdum. 2018 yılından bu yana hayatımın merkezinde yoga ve yoga eğitmenliği var. Akasha Yoga’da workshoplar, eğitimler, yoga inzivaları, canlı dersler ve ritüeller  bağ kurduğumuz ve enerjiyi paylaştığımız bir alanın içindeyim. 

 

Eğitimlerim

200 saat Yoga Alliance Yoga Eğitmenlik Eğitimi Alper Bayraktar

280 saat Yoga Kioo Yoga Eğitmenlik Eğitimi Çetin Çetintaş

30 saat Yoga Terapi Cihangir Yoga Banu Çadırcı

300 saat Yoga Kioo  İleri Seviye Eğitmenlik Eğitimi Çetin Çetintaş

Peter Hess Ses Çanakları ile Ses Terapi Sırma Belin  

200 saat Advayta Yoga Eğitmenlik Eğitimi Zeynep Aksoy